Audio/video

Na festivalu Jeden svět se promítal dokument Všude kolem nás (Ubiquity). Režisérka Bregtje van der Haak byla hostem festivalu. Dokument posouvá problematiku do oblasti lidských práv.


Dokument Neviditelné vlny (Was Wir Nich Sehen/What We Do Not See), který se promítal v rámci festivalu Jeden svět 2015, je od 25.5.2016 v prodeji na DVD – na plancfilm.com přejděte na odkaz Substance Store, kde se dá disk objednat. Stál mě 17 EUR + 7 EUR poštovné z Rakouska. V popisu je HD, ale je to běžné DVD-R s lakovaným potiskem v plastové krabičce. (Placenou) online verzi najdete na flimmit.com.


Na festivalu Jeden svět 2015 se promítal rakouský dokument Neviditelné vlny (What we do not see). Mimo jiné přináší svědectví několika lidí, které elektrosenzitivita vyřadila ze života v civilizaci a ukazuje, jak tito lidé svou situaci řeší. Upozorňuje také na plány rozšiřování technologií bezdrátového internetu. Vřele doporučuji. Podrobnosti též na CDFS.


ČT na přelomu srpna a září 2013 a v dubnu 2014 vysílala francouzský dokument Život mezi vlnami (Surrounded by Waves). Je k němu rozsáhlý komentář. Nějakou dobu jej bylo možné přehrát online v dolní části stránky. Podrobnosti a záběry z pořadu též na CDFS. Viz uloz.to.


V září 2012 a v srpnu 2013 vysílala ČT britský dokument Plný signál (Full signal). Sdružení Sysifos jí mj. díky tomu udělilo zlatý bludný balvan 2012. Považuji jej za mírně řečeno nevyvážený. Podrobnosti též na CDFS. Viz uloz.to.


Norská veřejnoprávní televize NRK natočila dokument En strålende dag (Zářivý den). Zaměřuje se hlavně na mobilní telefony a související limity.


ČT 2008 – Nedej se – Elektromagnetické záření


ČRo 2011 – Káva o čtvrté – O elektrosmogu s Romanem Muselíkem a Radomilem Hradilem.


 

Napsat komentář